Odmiana.NET

ąćęłńóśźż

Jak odmienić imię Redzia w dopełniaczu, celowniku oraz w miejscowniku?

Imię żeńskie Redzia należy do tej grupy imion, których deklinacja dość często sprawia kłopot. Kłopot z odmianą dotyczy w zasadzie deklinacji imienia w dopełniaczu, celowniku oraz w miejscowniku. Właśnie w tych przypadkach niejasnością jest, kiedy piszemy jedno „i”, a kiedy dwa „ii”. Pod spodem prezentujemy obowiązującą odmianę imienia Redzia przez przypadki w liczbie pojedynczej.

PrzypadekOdmiana w liczbie pojedynczej

W mianowniku (kto? co?):Redzia - (imię żeńskie)

W dopełniaczu (kogo? czego?): Nie ma Redzi.

W celowniku (komu? czemu?): Podaję rękę Redzi.

W bierniku (kogo? co?): Lubię Redzię.

W narzędniku (z kim? z czym?):Idę na spacer z Redzią.

W miejscowniku (o kim? o czym?):Śpiewam o Redzi.

W wołaczu (Hej!): Hej Redziu!

Aby zobaczyć pełną tabelę odmian imienia Redzia oraz liczne przykłady odmiany przez przypadki w zdaniach idź do strony: odmiana imienia Redzia przez przypadki.





Przydatne zasoby» Translator Alfabetu Morse'a» Nowe samochody osobowe ogłoszenia motoryzacyjne» Internetowy słownik wyrazów przeciwstawnych języka polskiego» Definicja» Dowcipy z podziałem na liczne kategorie» Baza haseł do krzyżówek» Praca na cały etat dla opiekunki do dzieci» Słownik rymów do wyrazów» Stopniowanie przysłówków online» Internetowy słownik wyrazów bliskoznacznych języka polskiego» Wyliczanki odliczanki» Zagadki do druku dla dzieci» Zmiana czasu na czas zimowy
Pomoc» Regulamin» Kontakt

Internetowy słownik odmiany wyrazów języka polskiego przez przypadki online Odmiana.NET © LocaHost